Dogfrisbee – začínáme !

7. června 2016 v 23:33 |  Zápisky
Před chvilkou jsem si objednala první dva disky (Hero XTRA 235 Freestyle) speciálně určené pro frisbee aktivity se psem.
pokračujte na celý článek


Do teď jsme trénovali s gumovým talířem na amatérské úrovni, ale už dlouho jsem přemýšlela nad tím, co bych s Woodym ráda dokázala. Vždy to bude především můj parťák, ale zároveň bych nerada zazdila jeho potenciál, proto byl výběr směru, kterým se budeme ubírat zdlouhavý.

Je úžasné, kolik toho člověk může se svým psem vlastně dělat. Ale o to těžší bylo se pro něco konkrétního rozhodnout. Neměla jsem hned vidiny, že ve vybrané činnosti budeme excelovat, ba dokonce se dostaneme na profesionální úroveň. Šlo mi především o nalezení společné aktivity, která nás bude bavit. Oboustranný zájem je velmi důležitý, jeden z druhého dokážeme vycítit, že do toho nedáváme 100%.

Nejdříve mě napadl coursing. Woody je od mala velmi dobře stavěný a neuvěřitelně rychlý. Navíc ho zaujme všechno v pohybu. Problematika je se špatnou dostupností téhle skvělé aktivity.

Další v pořadí mých výplodů bylo pasení ovcí. S dostupností opět horší, nehledě na první lekce pro začátečníky.

Vše co jsme mohli dělat běžně, jako agility, obrany, dogdancing, mě nezaujalo natolik, abych do toho vložila náš čas a úsilí. Ale bordera, navíc extrémně temperamentní jako je Woody, potřebuje využití, práci, hobby.


Ke svému prvnímu roku dostal Woody od mého kamaráda gumové frisbee určené pro psy. Nějak zvlášť z toho nadšený nebyl, klacek byl stále top. A přiznám se, že ani já jsem z toho nebyla dvakrát unešená. Asi to bylo tím, že místo toho, abych ladně hodila diskem, jsem s ním šermovala a Woody mé marné pokusy nechytal elegantně v letu, ale zabořený čumákem kdesi v trávě dva metry od cíle. Já v té době o dogfrisbee ani netušila a myslela si, že se jedná jen o jakousi formu hry se psem a diskem. Ovšem po nějaké době jsem viděla videa psích sportů a to byla jedna z disciplín. Uchvátilo mě, jak je tento sport rozmanitý a jak krásně se kouká na tu spolupráci. V tu chvíli bylo rozhodnuto.

Nyní jsme na ˝startovní čáře˝, tedy v úplných začátcích. Umím o něco lépe pracovat s diskem a Woody většinu z hodů chytí v letu. Čeká nás dlouhá, ale věřím, že velmi zajímavá a zábavná cesta. Těším se, až začneme trénovat a cvičit první prvky a jsem zvědavá na naše první výsledky. Ještěže mám toho nejúžasnějšího parťáka :)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama