První pes - Představa VS Realita

7. července 2016 v 0:58 |  Zápisky
Prosím, berte to s nadsázkou :)


Tento článek je smyšlený a jakákoliv podobnost se skutečnými postavami či událostmi je čistě náhodná :D

První pes, aneb Představa VS Realita.


__________________________________________________
CHLUPY

Představa: budete ho vyčesávat každý den nebo aspoň každý týden tím nejkvalitnějším kartáčem. Na pohovku dáte nějaký přehoz, který budete pravidelně prát a budete třeba každý den vysávat a vytírat. Oblečení bude schované ve skříni, případně vždy po ruce váleček na chlupy.

Realita: psa budete vyčesávat maximálně 1x do měsíce nebo tak, jak si na to zrovna vzpomenete. A nebudete na to chtít vzpomínat nějak často. Podobně dopadne plánovaný úklid, na který budete buď unavení, nebo zkrátka nebude na něj tolik času. Brzo stejně zjistíte, že nikdy neodstraníte všechny chlupy a ty přeživší budou jen čekat, než odejdete, aby opět mohli pokrýt celý váš domov od podlahy po strop. Smíříte se i s tím, že se stanou součástí vaší přílohy k jídlu nebo s tím, že objevíte chomáče přesto, že pes není měsíc doma.


__________________________________________________
SPANÍ

Představa: jako z Hříšného tance ˝tohle je můj taneční prostor a tohle zase tvůj˝. Punťovy koupíte nejluxusnější pelech, který mu v tu chvíli sami závidíte.

Realita: stejně jako neovládnete chlupy, tak neovládnete neodbytného Punťu, který vám svůj vznešený zadek strčí klidně až pod nos, na což je právě nejlepší chvíle v posteli. A kdybyste byli neoblomní, tak nasadí ten výraz ˝jsem tak smutný, jsem tak sám, je mi zima, bojím se, chceš mě? ˝. A nic si nenalhávejte, nebude to jenom na jednu noc.


__________________________________________________
JÍDLO

Představa: nastudujete si deklarace na všech krmivech a vybíráte podle nejlepšího složení, aby strava byla celkově vyvážená a vyhovovala kvalitou i finančně.

Realita: začnete jako šílenci kupovat všechny možné doplňky stravy, protože mu přece nějaké suché čokapik nemůže stačit. Přiberete pár roztomilých žvýkacích kostiček a… k nim pro jistotu přihodíte ještě dalších deset. Do řeznictví jedete pro nějaké pěkné masíčko, aby jste Punťovy uvařili obvyklou nedělní chuťovku, zatímco vy žvýkáte okoralý chleba s gothajem, který když vám spadne na zem, ani pes nesežere.


__________________________________________________
HRAČKY

Představa: koupíte mu dvě, tři opravdu kvalitní psí hračky, které bude mít ve svém pelíšku, případně v nějaké úložné bedýnce.

Realita: Punťa si bude chtít hrát se vším, s čím by neměl. Neunikne mu žádný kablík, dřevěné nohy od židlí nebo staré (nové a všechny) dobré boty. Pro záchranu svých věcí vykoupíte hračkářství a nebudete se ani stydět u pokladny vytrhnout malému Pepíkovi z rukou gumového dinosaura. Nic vás nezastaví. Vaše domácnost začne připomínat chlupatou věčně neuklizenou mateřskou školku a vás už ani nepřekvapí zvuk písknutí při zašlápnutí nebo zalehnutí nějaké hračky. Nakonec obětujete i nejmilejší bačkory a klidně přestřihnete a zlikvidujete kabely, aby si Punťa neublížil.


__________________________________________________
ZDRAVÝ ROZUM

Představa: jasně dáte psovi najevo, kdo je doma pánem a výlučně se k němu budete chovat jako chovatel ke zvířeti. Bude vám jasná podstata vztahu člověk x pes.

Realita: začnete na svého psa mluvit jako na člověka. Budete se mu svěřovat s tím, jaký byl váš den, co je nového v práci, kdo vás štve a co vám udělalo radost. Nebude ani neobvyklé to, že si s ním budete povídat venku na veřejnosti nebo že se ho budete ptát na jeho názor. Samozřejmě ho budete podepisovat pod gratulace či přání. Občas mu přiložíte telefon k uchu, aby ho mohl volající pozdravit.


__________________________________________________
NÁVŠTĚVA

Představa: pejska pošlete na místo, zatímco galantně přivítáte a doprovodíte návštěvu do společenské místnosti ke stolu podstrojeného chutným občerstvením.

Realita: ve chvíli, kdy otočíte klikou, pes rozrazí dveře a letí tiše jako padající bowlingové koule po schodech až na přízemí přivítat návštěvu. Nezapomene je v záchvatu nadšení povalit na zem a důkladně poslintat. Když se konečně vaše návštěva dobelhá k vám, zavedete je velmi negalantně přes všechny ty pískací ožužlané překážky do společenské místnosti, usadíte je na chlupatou pohovku, k ohryzanému stolu se zbytky občerstvením, které Punťa nestihl sežrat a většinu koncentrace věnujete debatě s vašim psem.

__________________________________________________
SEZNAMOVÁNÍ

Představa: s Punťou začnete chodit do parku, na cvičák, psí akce a poznáte nové a zajímavé lidi.

Realita: obličeje ani jména jiných psovodů/pejskařů si nezapamatujete, ale jeho Alíka poznáte kdykoliv a kdekoliv. Často se budete divit, proč vás ten člověk na procházce pozdravil, protože vy si ho bez jeho psa neumíte nikde zařadit.

__________________________________________________
ŽIVOT

Představa: nic zásadního se nezmění.

Realita: :)
 


Komentáře

1 zmarsalkova zmarsalkova | E-mail | Web | 8. července 2016 v 21:00 | Reagovat

:-) Tak to se ti povedlo :-) I když já byla realista už od počátku, ale článek je to bezva! U nás to vypadá následovně: Přestěhováním do chladnější krajiny chlupů výrazně ubylo! Ale pořád jsou tak nějak všude. Když najdu v jídle vlas, zvedne se mi kufr a jídlo nedojím. Když chlup, dám ho pryč a pokračuji ve stravování.
O spaní už jsme psala v minulém komentáři.
Granule jen ty nej, pod stovku za kilo nejdeme. Ale až se usadíme někde napořád, pokud to jen trochu půjde, budeme barfovat.
Hračky máme v bedýnce. Víceméně je ale vždy vytažen míček. Na nějaké okusování něčeho, co se nemá, už máme dávno rozum.
Mluvíme spolu:-)
Návštěva, která by požadovala psa někam zavřít u nás nemá co dělat.
Lidí jsme poznali strašně moc a pamatujeme si obličeje i jména. Organizovali jsme hromadná venčení, perfektní socializace jak pro psy, tak pro lidi :-D

2 Nebulis Nebulis | Web | 9. července 2016 v 23:43 | Reagovat

Neskutečně jsem se při čtení bavila! :D Mimo postel jsme sice Stafika udrželi, ovšem chlupy nacházím ještě po několika letech zapíchané v oblečení...

3 Ellí Ellí | Web | 8. srpna 2016 v 19:19 | Reagovat

Tak tohle nemá chybu :D. Vážně, já jsem tu vytlemená od ucha k uchu ještě teď :D.
Ačkoliv doma žádné psího kamaráda (zatím!) nemám, dokážu si to docela dobře představit :D.

4 Anett Anett | E-mail | Web | 8. srpna 2016 v 20:58 | Reagovat

Až na ty chlupy se v tom vidím. :D Hold jsou to naši mazlíci, miláčci, zlatíčka, ... no prostě co bychom si bez nich počali. :D :)

5 sarushef sarushef | Web | 9. srpna 2016 v 0:03 | Reagovat

Ale stejně bych to štěně chtěla.

6 inspiracenauteku inspiracenauteku | Web | 9. srpna 2016 v 21:15 | Reagovat

Paráda:D Nejvíc mě pobavilo to s tim mluvenim do telefonu:D

Jakpak to asi bude s koťátkem, které si teď chci pořídit? :D

7 Jana Š Jana Š | Web | 15. srpna 2016 v 8:15 | Reagovat

Tak 80% na me sedi 😁

8 frisbeedogs frisbeedogs | E-mail | Web | 24. srpna 2016 v 19:03 | Reagovat

Smutné, ale pravdivé :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama