Woodyho 2 roky

18. října 2016 v 2:00 |  Zápisky
Dnes má můj poklad přesně dva roky a taky je to 22 měsíců, co jsme spolu :)

Všechno nejlepší, Woody!

(v gifu link na video)

Dva roky není zas tak dlouhá doba, ale změnilo se toho opravdu hodně.
Mám v živé paměti, jak jsem si přála, aby mi Woody co nejrychleji vyrostl a byl klidnější a rozumnější. Teď bych si zase přála, aby na chvilku byl malý špunt, protože jsem si jeho štěněcí období moc (spíš vůbec) neužila, nikde ho sebou nebrala a vlastně to jenom přežívala, což je škoda. Přibližně od šestého měsíce, to bylo lepší a lepší. Taky jsem si nebyla zcela jistá, jak bude vypadat. Při prvním přesrstění vypadal jako oškubané nevyvinuté kuře. Nyní je z něho krásný pes, kterého čeká ještě poslední rok ke kompletní dospělosti.
A za nic na světě bych ho nedala.27. 12. 2014
Tohle je fotka z prvního dne.
Doma jsem ho měla až k večeru, Woody byl po cestě unavený a já si tenkrát myslela, jaký je to miláček, že by pořád jenom hajal a spinkal *hahaha*. Nekňučel ani nesmutnil a doma byl strašně hodný. Jelikož jsem spala na matraci, která byla na zemi, tak mi stále chodil do postele. Udělala jsem mu provizorní pelíšek vedle mého lůžka. Ráno jsem se probudila s Woodym na hlavě. Jinak si můžete všimnout zřetelné jizvičky ještě se stehy na bříšku po operaci pupeční kýly.31. 12. 2014
O pár dní později, zároveň poslední den v roce 2014, jsem byla už definitivně vyřízená. Na fotografii to není moc poznat, ale pytle pod očima jsem měla ještě dalších 6 měsíců. Jakoby Woody nabral ten první den energii na měsíce dopředu, protože prakticky vůbec nespal a stále řádil, kousal a dožadoval se pozornosti. Já spala tak hodinku, dvě denně, kdy jsem padala do kómatu z vyčerpání. Usmívám se pravděpodobně proto, že jsem vyrážela na svatbu, která byla propojená se Silvestrem a strašně jsem se těšila na těch pár hodin, kdy mi nikdo nebude žužlat vlasy a hryzat ruce.Pelíšek.
Tohle je Woodyho první pelíšek, na který jsem použila velký šuplík ze staré sedačky. Musela jsem se ve prospěch tohohle satana vzdát spoustu praktických věcí, jelikož mu přišli zajímavější, než jeho hračky. Nejvíce jsem oplakala své milované korkáče, na které útočil vždy, když jsem je měla na sobě. A kdykoliv jsem se mu je pokusila sebrat, tak o ně nemilosrdně bojoval. Každopádně i nadále spal na mojí hlavě, takže šuplík jsem brzo vyrazila.Pelíšek č. 2.
Ten nemám nikde vyfocený, tak alespoň print z videa.
Pořídila jsem ho cca, když měl Woody tři měsíce, abych ho na noc separovala a on si zvykal na samotu, ale taky, aby se dobře a útulně vyspal (abych se vyspala já!). V noci byl klid, ale nejspíš jenom proto, že demoloval pelech. Ano, pro štěně nemá smysl kupovat cokoliv nového.3-4 měsíce.
Asi nejtěžší bylo Woodyho uhlídat před jeho vlastní hyperaktivitou a chutí skákat a vylézat na nábytek (třeba kuchyňský stůl - nojo, velmi hygienické). Ani ne proto, že by to vadilo, ale aby si neublížil a neměl v průběhu vývoje nějaké potíže. Ale ze schodů i do schodů chodil v té době sám, až později jsem se dozvěděla, že to není pro štěňata nejprospěšnější. Naštěstí je i přesto v pořádku - co se fyzičky týče, o duševním zdraví se dá polemizovat, ale to i u mě.24. 5. 2015
Cvičák.
Podruhé na odborném cvičišti pro pejsky, na který jsme začali docházet. Nevím, jestli to jde vidět, byla jsem špinavá jako prase od hlavy až k patě. Ten den bylo mokro, poprchávalo a Woody se rozhodl mě několikrát vyválet v blátě.Leden 2015 / květen 2016
Malé porovnání 3 měsíce x 17 měsíců.Dva roky!
K dnešnímu dni ovládá cca 25 povelů/triků, včetně základní poslušnosti.
Doposud zdemoloval 16 dřevěných noh od židlí, 4 páry papučí, jednu lopatku, jeden smeták, vánoční světýlka, milion ponožek, spoustu spodního prádla, neznámý počet nevinných plyšových zvířat a nejedny nervy.
A ne přesto, ale i pro to ho miluji!
Bez debat, nejlepší přítel :)
A jak cituje R.D.A., že psi jsou jeho oblíbení lidé, tak Woody je můj oblíbený člověk.

 


Komentáře

1 Wolfie Wolfie | Web | 19. října 2016 v 19:03 | Reagovat

Ten je pěkný! P.S.: moje štěně v 9-ti mesicich ovládá 25 povelů triku vč. Základní poslušnosti

2 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 19. října 2016 v 22:52 | Reagovat

Máš hrozně pěkného pejska. Trochu mi připomíná našeho psa. Má v očích takové stejné hvězdičky. Náš pes je taky uličník na plný úvazek.
Bude mu v prosinci rok. Ponožky bere běžně, rozkousává mi svetr a vždycky mi krade moje plyšáky z čehož jsem na nervy xD. Ale za dobrůtku vymění všechno.
Abych se přiznala, mně nikdy nelákalo učit jakékoliv zvířátko nějaké povely nebo triky. Mám ráda zvířátka svobodná a divoká xD. Mě by úplně stačilo kdyby uměl sednout, zastavit, vyplivnout fuj  a přijít na zavolání. To už všechno umí dokonce i dávat pac. No s tím přijít na zavolání je ještě kapku problém, ale to bude protože to s ním nikdo netrénuje. Nikdo ho nemá odvahu venku pustit kromě mě xD.

3 Liška Liška | Web | 20. října 2016 v 12:26 | Reagovat

[1]: To je určitě velmi šikovné.

[2]: Děkuji. Tak Woody s demolováním věcí skončil přibližně v 6 měsící, naštěstí :D
Jinak neboj se toho, některé triky jsou jednoduché. Je to dobré na zaměstanání hlavy pejska a taky zábava :)

4 zmarsalkova zmarsalkova | E-mail | Web | 20. října 2016 v 23:53 | Reagovat

Gratulace Woodymu! 2 roky? Tý jo, to je mlaďoch :-)
A kde spí teď? V pelechu nebo tě ukecal?

5 Liška Liška | Web | 21. října 2016 v 10:34 | Reagovat

[4]: Děkujem :)
On se nějak speciálně do postele netlačí, začal spávat ve vestavěné skříni, pod postelí a celkově hodně mění pozice. Uvažuji, že dostane od Ježíška nový pelech :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama